6 Червня 2020

Прискорені мобільні сторінки (AMP) на сайтах

Ще в жовтні 2015 року Google оголосив про впровадження проекту «Прискорені мобільні сторінки» (Accelerated Mobile Pages, AMP) для більш продуктивного пошуку. До недавніх пір такі сторінки відображалися виключно в новинному розділі Top Stories, проте в серпні 2016 Google повідомили, що найближчим часом вони будуть відображатися також і в основній видачі. У зв’язку з цим власники сайтів виявляють сьогодні особливий інтерес до прискорених мобільним сторінкам.

Технологія Accelerated Mobile Pages покликана забезпечити більш швидке завантаження сторінок для користувачів мобільних пристроїв навіть при низькій швидкості з’єднання. Для цієї мети використовується розмітка AMP HTML (звичайний HTML з деякими обмеженнями), бібліотека AMP JS і Google AMP Cache. Прискорені мобільні сторінки підтримуються на сьогоднішній день різними платформами, наприклад, Twitter, LinkedIn, WordPress.

Якщо у сторінки сайту є версія в форматі AMP і вона проіндексована в Google Пошуку, то користувачам мобільних пристроїв може показуватися саме вона. При цьому, як відзначають в Google, AMP-сторінки можуть бути особливим чином виділені в результатах пошуку, а значить, можуть привернути до себе додаткову увагу з боку користувачів. Правда, є застереження: на подібних сторінках повинні використовуватися структуровані дані, наприклад, за стандартом Schema.org.

У чому полягають основні особливості прискорених мобільних сторінок? По-перше, такі сторінки зберігаються в кеші Google і при зверненні до них користувачів завантаження відбувається прямо з кешу, що сприяє прискоренню завантаження. По-друге, елементи AMP-сторінок завантажуються послідовно, у міру пересування між користувачами, що також допомагає прискорити завантаження. Нарешті, по-третє, в дизайні AMP-сторінок використовується «особливий» HTML з деякими обмеженнями для більш надійної роботи і деякими розширеннями для оформлення медійного контенту.

Якщо говорити про обмеження в AMP HTML, то ця розмітка не підтримує зокрема тег

, а значить на прискорених сторінках сайту не вийде розмістити будь-які форми заявок або, скажімо, форми для коментування. Крім того, для завантаження призначених для користувача шрифтів на AMP-сторінці необхідно використовувати спеціальне розширення amp-font – для кращого контролю за завантаженням.

Що стосується розширень в AMP HTML, то серед них можна згадати такі елементи, як amp-img, який замінює стандартний HTML-тег img, amp-anim, призначений для відображення анімованих GIF-зображень, amp-video замість тега video в HTML 5, amp -youtube, створений спеціально для відеороликів з YouTube, і ін.

Як правило, для роботи з технологією Accelerated Mobile Pages на сайті необхідно створювати і підтримувати і «звичайні» сторінки, і AMP, для того щоб пошукова система Google змогла проіндексувати AMP-версії. З цією метою на звичайні сторінки сайту додаються посилання виду , а на сторінки AMP – посилання виду , де звичайна сторінка позначається як канонічна.

Створення AMP-сторінки без звичайної HTML-версії також можливо. На таких сторінках необхідно вказати посилання виду . Google зможе їх проіндексувати, якщо виявить. Для цього важливо переконатися, що такі сторінки вказані в файлі Sitemap і мають посилання з інших індексованих сторінок сайту.

Прискорені мобільні сторінки дозволяють підвищити швидкість завантаження сайтів на мобільних пристроях і тим самим поліпшити користувальницький досвід. Однак вони ні в якому разі не є «панацеєю» від усіх проблем сайтів і повинні бути використані суворо відповідно до необхідності: все-таки функціонал AMP HTML істотно обмежений і не для всіх типів сайтів прискорені мобільні сторінки будуть корисні. До того ж слід зазначити, що відстеження подібних сторінок в системах веб-аналітики вимагає додаткових налаштувань, а значить вимагає додаткових витрат сил і часу.

photo
photo