6 Червня 2020

Створення мобільної версії сайту: як її поліпшити?

З урахуванням зростання популярності мобільних пристроїв створення мобільних версій сайтів сьогодні як ніколи актуально. І неважливо, чи буде мобільна версія сайту доступна за окремим адресою, або ж буде представляти собою адаптовану версію основного сайту, питання про її зручність завжди залишається дуже важливим. Давайте дізнаємося, як можна поліпшити мобільну версію сайту.

Для поліпшення мобільної версії сайту є чимало різних прийомів. Основне завдання при цьому – полегшити максимально зручне і зрозуміле взаємодія відвідувачів з сайтом, з огляду на специфіку мобільних пристроїв. Наприклад, зробити в даному напрямку можна наступне.

Розмістити важливі елементи інтерфейсу в центральній або верхній частині екрану. Дослідження показують, що більш за все увагу користувачів мобільних пристроїв зосереджено на центральній частині екрану, а значить саме тут пропонується розміщувати найбільш важливі для взаємодії з сайтом елементи інтерфейсу, наприклад, кнопку «Купити». Також вважається прийнятним розміщення важливих елементів інтерфейсу в верхній частині екрану. А ось розміщувати кнопку «Купити» або подібні елементи в нижній частині екрана, особливо якщо для того, щоб їх побачити, користувачам потрібно скористатися прокруткою, не рекомендується.

Розмістити у мобільній версії сайту пропозицію завантажити мобільний додаток. Якщо у власників сайту є власне мобільний додаток, що дозволяє в більш зручному вигляді отримувати необхідну інформацію при використанні мобільних пристроїв, то для поліпшення мобільної версії сайту можна розмістити на ній ненав’язливе пропозицію завантажити такий додаток. Варто звернути увагу, що пропозиція повинна бути саме ненав’язливим, т. Е. Воно не повинно заважати навігації по сайту, прокручуванні і т. Д.

Спробувати спростити дизайн сторінок сайту. Як показує досвід дуже багатьох веб-сайтів, сьогодні користувачі мобільних пристроїв більше цінують простоту і лаконічність дизайну, ніж його привабливість, та й до того ж навіть на смартфонах з дуже великими екранами деякі високодеталізовані зображення, використовувані в дизайні, все одно складно розглянути. Тому при поліпшення мобільної версії сайту можна проаналізувати його дизайн і за результатами такого аналізу внести зміни.

Використовувати більший шрифт в меню. Навіть при тому, що сучасні смартфони мають екранами діагоналлю в 5 дюймів або навіть 5,5 дюйма, зручний для читання розмір шрифту може виявитися зовсім незручним для навігації. Тому в меню для поліпшення юзабіліті мобільної версії сайту рекомендується застосовувати більш великий шрифт, щоб користувачі могли легко потрапляти по потрібному пункту пальцем. З тієї ж причини, якщо сайт пропонує користувачам ділитися контентом в соціальних мережах, то соціальні кнопки на його мобільній версії повинні бути укрупненими.

Виділити популярні опції для залучення до них уваги. Щоб допомогти користувачам мобільної версії сайту краще орієнтуватися в контенті, можна виділяти найбільш важливі або популярні опції іншим кольором, більш жирним шрифтом і т. Д. В умовах обмежених графічних можливостей мобільної версії це може допомогти акцентувати увагу користувачів.

Описані дії – всього лише приклади можливих поліпшень мобільної версії сайту. Ще в цьому напрямку можна зробити дуже багато корисних заходів. Так, якщо призначення будь-яких елементів інтерфейсу в мобільній версії сайту не надто очевидно, можна дати пояснення, наприклад, у вигляді спливаючих підказок. Або, скажімо, інший актуальний для мобільних версій сайтів прийом поліпшення – додавання кнопки «Вгору», що дозволить користувачам не вдаватися до використання прокрутки.

photo
photo