6 Червня 2020

Пошуковий спам

Пошуковий спам (спамдексинг) – одне з ключових понять чорної розкрутки сайту, це створення сайтів або ж окремих сторінок з метою маніпуляції пошуковою видачею та обману користувача.

Спам в мета-тегах
Використання запитів, що не мають відношення до контенту, в мета-тегах сторінки. Цей вид спаму з’явився одним з перших, коли пошукові системи аналізували тільки мета-теги. Зараз пошуковики індексують весь текст сайту, при цьому перевіряючи відповідність зазначених мета-тегів змісту сторінки.

невидимий текст
Використання “невидимого тексту”, тексту, невидимого для відвідувачів, але индексируемого пошуковими системами. Колір тексту, що співпадає з кольором фону, текст розміром в 1 піксель, блок тексту зі стилем “display: none” містить набір ключових фраз значно підвищує вагу ключового слова і тим самим роблячи сторінку більш релевантною по даному запиту.

Нормативний спам
Нормативний спам – посилання, “накручують” популярність і PageRank сайту. Пошукові системи при побудові релевантної видачі враховують кількість зовнішніх посилань на сайт, що дозволяє для просування сайту в ТОП застосовувати штучні методи нарощування посилальної маси:

Створення сайтів-сателітів на безкоштовному хостингу, реєстрація їх в тематичних каталогах і розміщення на них посилань на основний сайт.
обмін посиланнями.
покупка посилань.
однотипні посилання з блогів, вікі та ін.
Пошукові системи борються з цим, створюючи фільтри, в які додають сайти, посилання з яких не враховуються при ранжируванні.

дорвеи
<Дорвеи - проміжні сторінки, створені для накрутки відвідуваності цільової сторінки. Просувається спеціальна дор сторінка з перенаправленням на рекламну. Одна цільова сторінка може мати необмежену кількість дорвеев. Пошукові системи у відповідь видаляють зі своєї бази сайти з автоматичним перенаправленням. Клоакінг Клоакінг, аналізуючи змінні запиту, визначає для кого формується контент сайту, при цьому для пошукових роботів формується один контент, а для користувачів - інший.

photo
photo