29 Травня 2020

Захист сайтів від спаму

Якщо на сайті передбачена можливість коментування користувачами або, наприклад, на сайті є гостьова книга, то рано чи пізно виникає питання надійного захисту сайту від спаму, оскільки з кожним днем ​​все більше спамерських атак сиплеться на сайт. Як же здійснюється захист від спаму в сучасному «сайтобудівництва»?

Для недобросовісних SEO-оптимізаторів (так званих «чорних» оптимізаторів) наявність на будь-якому сайті форми для коментування або гостьової книги – це прекрасний шанс опублікувати спам-посилання на свій ресурс і тим самим привернути до нього увагу пошукових систем. Найчастіше такі посилання мають вкрай низьку якість: вони не відповідають тематиці сайту, а також можуть вести на сторінки з неякісним контентом. Це шкодить репутації сайту.

Перше, що необхідно зробити для захисту сайту від спаму, – це правильно налаштувати форми коментування або форми додавання записів в гостьові книги. Так, наприклад, потрібно обов’язково перевіряти (програмно), щоб усі обов’язкові поля форми були заповнені, щоб e-mail адресу відправника був дійсним (т. Е. З відповідними правилами створення e-mail адрес). Це, до речі, важливо і для загальної безпеки сайту.

Якщо коментарів на сайті не дуже багато, то захистити сайт від спаму можна вручну. Для цього зазвичай перед публікацією всі коментарі модеруються – перевіряються адміністратором на предмет наявності різних спамерських та посилань. Такий метод працює до тих пір, поки коментарів на сайті не стає більше: сотні і тисячі коментарів в день важко обробляти вручну. Звідси виникає необхідність автоматизованої захисту сайту від спаму. Якими ж методами можна це зробити?

Найбільш поширений метод автоматизованої захисту від спаму для сайтів – це так звана капча (CAPTCHA). CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) – це назва спеціального тесту, який дозволяє відрізнити комп’ютери від людей. Реальна людина запропоновану в тесті завдання може вирішити легко, а ось комп’ютер з нею не впорається. Найчастіше капча виглядає як картинка з трохи перекрученими буквами або цифрами. Для людей зі слабким зором існує звукова капча.

Серед всіх капч широко відомими і вживаними є такі капчи, як reCAPTCHA, YaCAPTCHA, CheckBot і ін. ReCAPTCHA вважається найбільш надійним тестом для розпізнавання людини і комп’ютера, однак правильно пройти її важко навіть реальним людям, тому часто вона викликає невдоволення користувачів. Інші капчи менш складні, але ступінь їх захисту трохи нижче.

Установка капчи на форми коментування та гостьові книги допомагає істотно знизити ризик отримання спам-коментарів та спам-постів. Але це не єдиний спосіб захисту сайту від спаму. Також для цієї мети застосовуються антиспам-методи, які дозволяють «відловлювати» автоматичні спам-коментарі завдяки перевірці на входження в текст певних ключових слів, фільтрації по параметру REFERER, перевірці на час заповнення форми і т. Д. Для поширених систем управління контентом (CMS ) існують готові антиспам-плагіни.

Найпростіший і доступний спосіб захисту від спаму на сайті – це відсутність поля «посилання» або «веб-сайт» у формах коментування або в гостьових книгах. Якщо в коментарі або записи в гостьовій книзі можна залишити посилання, то і спамерам сайт просто нецікавий. Однак при цьому сумлінні користувачі позбавляються можливості залишати «нормальні» посилання, що відповідають тематиці обговорюваного питання в коментарях, а тому рішення про необхідність наявності полів для посилань в формах коментування власники сайтів беруть на свій особистий розсуд.

photo
photo