6 Червня 2020

Перевірка на валідність коду сайту

Якість готового сайту багато в чому залежить від невеликих деталей і тому, наприклад, відповідності верстки коду сайту певним стандартам приділяється значна увага. А якщо врахувати, що пошукові системи оцінюють правильність верстки сайту як один з досить важливих факторів ранжирування, то стає ясно, що така процедура, як перевірка на валідність коду – це для будь-якого сайту не розкіш, а необхідність.

Сучасні браузери добре вміють «згладжувати» незначні помилки верстки і тому можуть відображати сайти користувачам правильно навіть в тому випадку, якщо десь код сайту виявиться невалідним, т. Е. Не відповідає загальноприйнятим стандартам. Однак це не означає, що до можливих помилок або неточностей в коді можна поставитися недбало: рано чи пізно вони все одно можуть привести до виникнення проблем, коли, наприклад, в якомусь зі старих браузерів відвідувачі побачать на сайті некоректну верстку або коли сайт занадто довго буде завантажуватися.

Перевірка коду на валідність – це відмінний спосіб профілактики можливих проблем в роботі сайту. Таку перевірку можна проводити вручну, а можна – в режимі онлайн, за допомогою відповідних сервісів. Ручна перевірка займає багато часу і дуже втомлює, а ось онлайн-перевірка валідності коду сайту – якраз те, що потрібно. При цьому найзручніше перевірити код сайту на валідність за допомогою безкоштовного онлайн-сервісу від Консорціуму Всесвітньої павутини (World Wide Web Consortium, W3C) – організації, яка, власне, і розробила технологічні стандарти для інтернету.

W3C заснував сер Тімоті Джон Бернес-Лі, відомий як винахідник URI, URL, HTTP, HTML, а також самої Всесвітньої павутини. Сьогодні W3C розробляє єдині принципи і стандарти для інтернету, завдяки чому досягається висока сумісність між продуктами абсолютно не пов’язаних між собою компаній, а Всесвітня павутина в результаті стає більш універсальною і зручною.

До переліку стандартів, затверджених W3C, входять, зокрема HTML і CSS, а тому не дивно, що перевірку валідності відповідних кодів сайту має сенс проводити саме за допомогою запропонованого W3C онлайн-інструментарію. Користуватися онлайн-валідаторами від W3C дуже просто. Наприклад, щоб перевірити валідність HTML, необхідно застосувати Markup Validation Service (validator.w3.org). У цьому сервісі доступна перевірка для вже опублікованих в інтернеті сторінок сайтів, для файлів з локального ПК або ж для безпосередньо вставленого в вікно валідатора коду.

При перевірці з використанням W3C-валідатора можна отримати звіт, в якому буде вказано, виявлені помилки. При цьому для помилок валідатор вкаже точне місце їх знаходження, а також запропонує правильний синтаксис. Варто відзначити, що якщо валідатор виявить в перевіряється коді НЕ грубі помилки, а неточності, то в звіті користувачеві він відобразить попередження.

Markup Validation Service від W3C дозволяє проводити перевірку валідності HTML і XHTML, а ось якщо потрібно перевірити на валідність CSS-код сайту, то в цьому випадку W3C пропонує свій CSS Validation Service (jigsaw.w3.org/css-validator). Перевірка в даному сервісі виконується аналогічно перевірці HTML-коду: в поле валідатора вставляється посилання на перевіряється сторінку сайту або ж на файл CSS, після чого сервіс відображає знайдені помилки або неточності. Як і в Markup Validation Service, при перевірці CSS можна завантажити досліджуваний код з ПК або ж вставити код прямо у вікно валідатора.

Перевірка сайту на валідність останнім часом стає особливо актуальною, адже в кінці 2014 року планується остаточне затвердження HTML5 в статусі рекомендації W3C, що тягне за собою необхідність внесення деяких змін в звичну верстку сайтів. Наприклад, деякі теги і атрибути, які підтримуються в HTML4, в HTML5 вважаються застарілими і застосовувати їх при верстці стандарт не рекомендує. Зокрема, в розряд застарілих в HTML5 відносять теги font і center, раніше активно використовувалися для форматування тексту при верстці.

photo
photo